Jak przytyć 5 kg? 

1 min czytania

kobieta je by zdrowo przytyć 5 kg

Przytycie dla większości ludzi wydaje się proste. Jednak osoby z szybkim metabolizmem z pewnością się z tym nie zgodzą. To z jednej strony duże szczęście, z drugiej natomiast prawdziwa udręka, ponieważ zdecydowanie trudniej jest wyrobić masę mięśniową. Co zrobić, by szybko przybrać na wadze? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak przytyć 5 kg!

Co należy jeść, aby szybko przytyć?

Jeśli chcesz przytyć 5 kg, konieczne będzie spożywanie większej ilości pokarmów niż dotychczas. Wydaje się to proste? Wcale tak nie jest. Nie chodzi bowiem o spożywanie ogromnych ilości śmieciowego jedzenia i przetworzonej żywności. Zdrowym sposobem na przytycie jest dieta o dodatnim bilansie kalorii. Oznacza ona, że musisz jeść około 20% więcej kalorii niż potrzebuje Twój organizm. Pozwoli to na zwiększenie beztłuszczowej masy ciała.

Podczas tego rodzaju diety należy posiłku w odstępach około 2-3 godzinnych, o stałych porach. Najlepiej jest przestrzegać ściśle określonego harmonogramu. Po każdym posiłku warto zafundować sobie chwilę relaksu Dodatkowo trzeba zwrócić uwagę na jakość spożywanych pokarmów. Kluczowe może okazać się wprowadzenie do planu żywieniowego pokarmów bogatych w białko. Są to przede wszystkim ryby, nabiał oraz jaja, które pozwolą szybko przybrać kilka kilogramów. Jadłospis powinien zawierać dużą ilość węglowodanów złożonych (kasza, ryż, razowe pieczywo). Konieczne jest także przyjmowanie 3 l wody dziennie. Dla wzmocnienia efektu możesz wypróbować odżywki, które uzupełniają niedobory kalorii.

Jak ćwiczyć, by zyskać kilka kilogramów?

Aby przybrać na wadze, nie można zapomnieć o ćwiczeniach. Należy je wykonywać dwa razy w tygodniu, a każda sesja powinna trwać godzinę. Plan treningowy dla osób, które chcą przytyć musi zawierać ćwiczenia o wysokiej intensywności.

Ćwicz nawet na 80% swoich możliwości! Po treningu z kolei odpocznij i daj organizmowi czas na regenerację. Stosując się do powyższych rad, osiągniesz zamierzony efekt, a Twoja waga się zwiększy.

Co najbardziej tuczy?

dietetyk
5 min czytania

Czy owoce tuczą? 

dietetyk
1 min czytania